Plusliga

Ekstraklasa

20.05.2023 r. 17:30, RELACJA Z MECZU Gornik Zabrze- Pogon Szczecin! Zapraszamy!

33. minuta- Po rzucie roznym nieznacznie nad bramka któryś z piłkarzy Pogoni. Wsród dymu nie do dostrzeżenia

38. minuta- Lekko z 35 metrow przy lewym slupku. pewnie Stipica

39. minuta- Wyjście Bielicy zapobiega łatwiejszej pozycji do strzału z lewej strony na wysokosci 11 metra

45. minuta- GroŸna akcja Górnika. Dośrodkowanie z prawej strony na wysokości ok. 10. metra. piłka trafia z lewej strony od ko ńcowej linii do Jnży, ale jego strzał był zbyt lekki i pewnie Stipica.

45+- Yokota z prawej strony przebiegl spory dystans z piłką, ale nie zdołał minąć Stipicy.

50. minuta- GroŸna akcja Górnika. Rozprowadzenie piłki na prawo i po przebiegnięciu kilkunastu metrów wysoko nad bramką piłkarz Górnika.

55. minuta- Dośrodkowanie z lewej strony do wychodzącego za obro ńcę P20. Ten jednak mocno pilnowany chybił parę metrów nad bramką.

62. minuta- Grosicki na ok. 7. metrze podawsał do Gorgona, którego lekki strzał został zablokowany.

65. minuta- Kurzawa z rzutu rożnego, Gorgon kozłem głową i lecącą do bramki piłkę wybija zawodnik Górnika.

68. minuta- Najpierw słupek, a póŸniej nieuznany gol po strzale w okienko przy wybiegającym Stipicy.

72. minuta- Almqvist otrzymał piłkę na ok. 40-45. metrze i próbował pojedynku jeden na jeden z obro ńcą Górnika. Jednak skutecznie defensor Zabrzan.

74. minuta- Poprzaczka po strzale któregoś z Zabrzan.

79. minuta- rzut karny i pewnie Włodarczyk w prawe okienko.

83. minuta- Rozprowadzenie piłki ze środka przy kontrze na prawo i pewnie nad Bielicą Almqvist wyrównując na 1:1.

90+. minuta- rozpędzony na lewej stronie Grosicki szukał Wędrychowskiego, ale piłka wybita z pod nóg.

90+ strzał w poprzeczkę Górnika

90+. minuta- Podolski wyprowadza Górnika na prowadzenie 2:1. Dośrodkowanie Janży z lewej strony. Do piłki dopada wbiegający w pole karne Podolski i kompletnie niepilnowany uderza z pierwszej piłki przy lewym słupku

90. minuta- Bielica wybija nad poprzeczkę strzał Stipicy, który zdecydował się na walkę w w polu karnym. Jego strzał leciał pod poprzeczkę w środek bramki